Információk

Fenntartói közlemény a 2026/27-os nevelési év
óvodai és bölcsődei beiratkozás rendjéről



Kicsik voltunk mikor idejöttünk, három évet tarisznyánkba tettünk…

A Csólyospálosi Nyitnikék Óvodában 2026. május 30-án mutatták be gyönyörű ballagási műsorukat a nyuszi csoportba járó nagycsoportosok. Gyorsan elrepült az a néhány év, amelyet a most búcsúzó 12 nagycsoportos gyermek óvodánkban töltött. Ezen a napon utoljára mutatták meg tudásukat, valamint bizonyosságot tettek arról is, hogy okosabbak és érettebbek lettek az elmúlt évek alatt. Bízunk benne, hogy szüleik odaadó szeretete és önzetlen gondoskodása, átsegíti őket minden akadályon. Reméljük, hogy szép és értékes óvodás emlékekkel töltöttük meg tarisznyájukat!

Sikeres és boldog iskolás éveket kívánunk nekik!

A képen balról jobbra látható: Kerti Kamilla, Répás Patrik, Szabó Barnabás, Faragó Fruzsina, Paragi Ábel Ferenc, Pesti Evron, Szunyog Elizabet, Toto Szilárd Eduárd, Szabó Dominika, Maróti Zsombor, Túri Zsófi, Balasi Marcell.

A nevelőközösség nevében Varga Lászlóné óvodaigazgató


Gyermeknap a Bordányi Mesetanyán

A Csólyospálosi Nyitnikék Óvoda Nyuszi csoportosai 2026. május 20-án, egész napos kiránduláson vettek részt a Bordányi Mesetanyán, ahol gyönyörű természetközeli környezetben, gazdag programok és hagyományőrző játékok várták őket. A tanyán többek között labdázhattak, célbadobózhattak, lovacskázhattak, homokozhattak, sarazhattak, vizezhettek, szőhettek, kukoricával „libákat” tömhettek, szalmakazalban tűt kereshettek, trambulinozhattak. Jártak az óriások birodalmában, és a boszorkány barlangjában is. A múzeum kiállított tárgyai a régmúlt idők eszközeit mutatták be, amit nagy érdeklődéssel szemléltek a gyerekek, és rögtönzött kvíz játékot is lehetett játszani. Sokak számára a gyertyamerítés volt a nap fénypontja, amelyet haza is vihettek. A déli pihenő egy interaktív bábelőadás megtekintésével telt, a tanya hideg pajtájában.

Az egész napon át tartó játék után kellemesen elfáradva, de sok-sok élménnyel tértünk haza.

Varga Lászlóné és Kordás Éva óvodapedagógusok


Pi-Cinkék bemutatkozása a II.Csólyospálosi Táncegyüttes Gálán

2026.04.19-én, a Közösségi Házban megrendezésre kerülő II. Táncegyüttes Gálának a Pi-Cinke óvodás néptánccsoport is részese volt. A Nokta Gábor néptáncoktató által vezetett csoport nagy-nagy izgalommal és lelkesedéssel készült a megmérettetésre, hiszen ilyenkor mutatják be az év folyamán tanult dalos játékokat, tánclépéseket.

A néptánc nemcsak jókedv, vidámság, örömteli nevetés, és szórakozás, hanem a mozgásfejlődés egyik legnagyszerűbb formája is, amely közösségi élményt nyújt és a kulturális hagyományok megőrzésének egyik legjobb eszköze is.

Gyönyörű produkciójuk az idén is nagy siker aratott, a közönség hatalmas tapssal jutalmazta.

Varga Lászlóné óvodaigazgató




Farsang a Nyitnikék Óvodában

A farsangi időszak minden évben nagy izgalmat hoz az óvodánkba. Ilyenkor a gyerekek játékosan ismerkednek a néphagyományokkal és népszokásokkal, illetve a már meglévő tudásukat is elmélyíthetik. Örömmel kapcsolódnak be a különböző tevékenységekbe: díszes álarcokat és télűző csörgőket készítenek, verseket és dalokat tanulnak a témához kapcsolódva.

Idén február 26-án tartottuk meg a farsangi mulatságunkat. A délelőtt során a gyerekek kis műsorral készültek a szüleiknek, együtt énekeltünk, táncoltunk, majd az udvaron folytattuk a programokat. A kiszebáb égetés során jelképesen elűztük a rossz dolgokat – természetesen a helyi önkéntes tűzoltók segítségével, a biztonsági szabályokat betartva. Ezután Nokta Gábor néptáncoktató vezetésével közös táncház következett, amit gyerekek és szülők egyaránt nagyon élveztek.

Igazán tartalmas, vidám hangulatú napot töltöttünk együtt.

Papp-Molnár Eszter óvodapedagógus




Az intézményi étkeztetésben résztvevő gyermekek szüleinek

NYILATKOZAT
gyermekétkeztetés normatív kedvezményének igénybevételéhez bölcsődei ellátás és óvodai nevelés esetén
Nyilatkozat letöltése .pdf formátumban
Nyilatkozat letöltése .doc formátumban

A hiányzások – ennek megfelelően az étkezők létszámának – pontos ismerete a nyersanyag-felhasználás optimális tervezésének elengedhetetlen feltétele.

2014. szeptemberétől bevezetésre került a közétkeztetési előírásokról szóló EMMI rendelet, amelynek betartásához kérem az alábbiak figyelembe vételét, és az étkezési igények jelentésénél az időpontok pontos betartását, mert utólagos módosításra nincs lehetőség.

Étkezés igényének kijelentése (hiányzás, vagy betegség miatt), valamint étkezés igénylésének visszajelentése mindig megelőző nap 11 óráig lehetséges Papdiné Sisák Margit élelmezésvezetőnél a 06/30 285-3580 telefonszámon.

Csak az élelmezésvezetőnél jelentett gyermeket tudjuk ki-és visszajelenteni az étkezésbe!

Akik ingyenesen étkeznek, azok is feltétlen jelezzék!

1 napos hiányzást is kérünk jelenteni, ha az étkezésre nem tartanak igényt, mert be nem jelentett hiányzás esetén a térítési díjat ki kell fizetni.

Szeptember hónap térítési díját utólag kell rendezni, tehát a szeptember havi térítési díjat október 10-e körül kell fizetni.

Bruttó térítési díjak összegei:

  • Óvodai étkezési térítési díj összege: 759. Ft + Áfa/nap
  • Bölcsődei étkezési térítési díj összege: 593. Ft + Áfa/nap

Amennyiben bármiféle kedvezményre jogosult a térítési díj összegéből, a kedvezményről szóló határozat fénymásolatát az élelmezésvezetőnek leadni szíveskedjen.

Amennyiben erről nincs leadva fénymásolat, úgy a teljes összeget kell, hogy számoljuk.

Papdiné Sisák Margit
élelmezésvezető